Budu dělat certifikát z němčiny C2

Budu dělat certifikát z němčiny C2

Budu dělat certifikát z němčiny C2

od 13. 11. 2020 2 komentáře

Patřím k lidem, kteří se neustále rádi něco učí. I proto mě vždy bavily cizí jazyky, kterým jsem věnoval více času než ostatním školním předmětům. Vždy jsem se snažil učit, abych domů nenosil špatné známky a v budoucnu měl i díky cizím jazykům šanci na zajímavé zaměstnání. Měl jsem tedy jasný cíl – učit se kvůli dobrým známkám.

Dobré zaměstnání, v němž denně aktivně němčinu slovem i písmem používám, už mám. Mám ale stále dost mezer v gramatice a má slovní zásoba je dobrá v oblastech obchodní němčiny, logistiky nebo účetnictví. A o nějaké zajímavé knížce vám toho ale moc nepovím.

Tento web jsem začal tvořit, abych se v němčině zlepšoval a měl cíl. O web jsem se začal postupně starat, protože to nebyl žádný hmatatelný cíl. Rozhodl jsem se proto absolvovat certifikát z německého jazyka – to je dost hmatatelný cíl.

I cesta je cíl

Můj nynější cíl zní zcela jasně: absolvovat zkoušky na certifikát C2. Má přítelkyně mě přesvědčila, že mám místo certifikátu C1 absolvovat rovnou certifikát pro úroveň C2. Konkrétně mám v plánu absolvovat  Goethe-Zertifikat C2: Großes Deutsches Sprachdiplom. Zcela upřímně – cíl je to vzhledem k mým současným znalostem vskutku ambiciózní. Ale uvědomil jsem si, že není důležité test úspěšně absolvovat. Největším přínosem pro mě bude každá minuta strávená studiem němčiny, každé naučené slovíčko, nové filmy a seriály nebo každá nová informace, kterou se při přípravě na tento certifikát dozvím.

I pokud test úspěšně nesložím, nikdo mi nesebere znalosti, které jsem nasbíral. Když bych to vyjádřil slovy reklam na MasterCard: „Zkouška  Goethe-Zertifikat C2: Großes Deutsches Sprachdiplom – 5 000 Kč. Znalosti – k nezaplacení.“

Jak vypadá certifikáte Goethe-Zertifikat C2: Großes Deutsches Sprachdiplom?

Goethe-Zertifikat C2: Großes Deutsches Sprachdiplom odpovídá nejvyšší úrovni C2 Společného evropského referenčního rámce pro jazyky, který úroveň studenta na úrovni C2 popisuje následovně:

Poslech

Bez potíží rozumím jakémukoli druhu mluveného projevu, živého či vysílaného. Pokud mám trochu času zvyknout si na specifické rysy výslovnosti rodilého mluvčího, nemám potíže porozumět mu ani tehdy, mluví-li rychle.

Čtení

Snadno čtu všechny formy písemného projevu, včetně abstraktních textů náročných svou stavbou i jazykem, jako jsou např. příručky, odborné články a krásná literatura.

Ústní interakce

Dokážu se zapojit do jakékoli konverzace nebo diskuse. Znám dobře idiomatické a hovorové výrazy. Umím se plynule vyjadřovat a přesně sdělovat jemnější významové odstíny. Narazím-li při vyjadřování na nějaký problém, dokážu svou výpověď přeformulovat tak hladce, že to ostatní ani nepostřehnou.

Samostatný ústní projev

Umím podat jasný plynulý popis nebo zdůvodnění stylem vhodným pro daný kontext a opírajícím se o efektivní logickou strukturu, která pomáhá posluchači všimnout si důležitých bodů a zapamatovat si je.

Psaní

Umím napsat jasný plynulý text vhodným stylem. Dokážu napsat složité dopisy, zprávy nebo články a vystavět text logicky tak, aby pomáhal čtenáři všimnout si důležitých bodů a zapamatovat si je. Umím psát resumé a recenze odborných nebo literárních prací.

Kolik stojí Goethe certifikáty?

Aktuální ceny certifikátů můžete najít na stránkách Goethe centrum Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

ÚroveňCena
A22 200 Kč
B13 500 Kč
B24 000 Kč
C14 500 Kč
C25 000 Kč

Chceš taky absolvovat certifikát z němčiny? Přidej se!

Pokud máš taky zájem absolvovat některý z certifikátů, ale nechceš na to být sám/a, tak mi napiš a můžeme si pravidelně vyměňovat zkušenosti a učit se jeden od druhého. A je skutečně jedno, pro jakou z úrovní se rozhodneš. Pokud máš zájem, napiš mi na ondrej@nemeckagramatika.cz.

2 komentáře

Vložte komentář!
 1. Vysledek
  #1 Vysledek 19 prosince, 2020, 06:33

  Jak to dopadlo. Z ceho ses ucil

  Odpovědět
  • admin
   admin Autor 26 ledna, 2021, 19:05

   Ještě nijak 🙂 bude to trvat nějak dýl, bych řekl…

   Odpovědět

Vaše data jsou v bezpečí!Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Ani ostatní data nebudou sdílena s 3. osobami.