Můj TOP výběr německých podcastů

Podcasty jsou skvělým nástrojem, pomocí nichž se můžete udržovat „ve formě“, abyste němčinu používali alespoň v pasivní formě. Poslechnout si každý den 20 minut německého obsahu udělá opravdu velký rozdíl, jak se vám podaří si udržet dobrou úroveň němčiny.

Gemischtes Hack

Gemischtes Hack je můj nejoblíbenější podcast, který vychází na týdenní bázi a exkluzivně na Spotify. Autory jsou Tommi Schmitt a Felix Lobrecht. V podcastu probírají každodenní život, příběhy i politiku. Zaměřují se často na to, co lidé v určitých situacích prožívají, kouzlo podcastu tkví právě v tom. Řadu situací jsme zažili v také, a proto je velmi snadné k podcastu přilnout. V poslední části epizody položí vždy jeden tomu druhému 5 schnelle Fragen (jejich seznam ZDE).

Příklad otázek:

  • Was ist die Mindest-Akku-Prozentzahl mit der du noch entspannt aus dem Haus gehen kannst?
  • Du hast 9 Minuten Zeit, dich richtig vollzuessen, weil du danach ewig nicht dazu kommen wirst: Was isst du?

SWR2 WISSEN

SWR2 je veřejnoprávní rádiová stanice, která denně vysílá půlhodinový pořad SWR2 WISSEN. Ten je zpravidla pokaždé na jiné téma. Jak název napovídá, jedná se o naučný pořad. Témata se různí – úvahy nad umělou inteligencí, ochrana zvířat, historické události nebo biografie důležitých osobností minulosti i současnosti. Pro ty, kteří hledají hlubší témata k zamyšlení, je tento podcast určitě dobrou volbou.

Sternstunde Philosophie

Sternstunde Philosophie je pořad od Schweizer Radio und Fernsehen. Jak název napovídá, má hodinu a probírají se v něm hlubší témata především týkající se lidského bytí, současné společnosti a jejího budoucího vývoje například v závislosti na technologickém pokroku. Podcast není v švýcarské němčině, ale v Hochdeutsch :).

Macht und Millionen – Der Podcast über echte Wirtschaftskrimis

Podcast Mach & Millionen je tru crime podcast od Business Insider a zaměřuje na největší business skandály a podvody, které otřásly obchodním nebo politickým světem. Nechybí podvody například z světa kryptoměn, velkých koncernů jako Siemens nebo VW anebo také FIFA a Hertha Berlín. Podcast se zaměřuje především na témata z DACH zemí.

Wirecard: 1,9 Milliarden Lügen

Tato podcastová minisérie se věnuje skandálu německé společnosti Wirecard. Tento velký podvod kdysi hvězdy německé burzy připomíná v některých ohledech špionážní film. Tato dokumentární série vznikla ve spolupráci mezi Spotify a Süddeutsche Zeitung. Opravdu skvělé zpracování nadchne i ty posluchače, který finanční svět příliš neříká.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít nahoru