Německé seriály – Netflix & HBO

Německé seriály – Netflix & HBO

Německé seriály – Netflix & HBO

od 30. 10. 2021 0 komentářů

Netflix nebo HBO GO má v Česku poměrně dost lidí. A jelikož jsou americké seriály už docela okoukané, jsou to právě evropské seriály, které slavily celosvětový úspěch na těchto platformách. A německé seriály rovněž nabízejí kvalitní podívanou. Které německy mluvené seriály byste měly rozhodně vidět?

DARK

Tento seriál byl srovnáván s Stranger Things, ale oba seriály mají k sobě hodně daleko. Dark je mysteriózní seriál, který začíná zmizením mladého studenta v malém německém městečku Winden, které velmi připomíná zmizení jiného chlapce před 33 lety.  Hledání pravdy přivede hlavní hrdiny minulosti i budoucnosti, ale i k zjištění nepříjemných tajemství jejich rodičů a prarodičů v jinak nudném německém městečku…

Der Anfang ist das Ende und das Ende ist der Anfang.

Seriál Dark má opravdu silnou atmosféru, napětí ze seriálu přímo čiší a pokud krásy němčiny v něčem vyniknou, jsou to mysteriózní témata a dialogy. Monology v tomto seriálu jsou až filozofického rázu, zamýšlejí se nad chováním a existencí člověk a lidstva. Není to rozhodně seriál, který pochopíte při sjíždění Facebooku, ale pokud mu dáte svou pozornost, bude vás bavit komplikovanost příběhu a hledání souvislostí v ději.

Nejzajímavější citáty ze seriálu Darku můžete najít v samostatném příspěvku.

Der Mensch ist ein eigenartiges Geschöpf. All sein Handeln ist motiviert aus Verlangen. Sein Charakter geschmiedet aus Schmerz. So sehr er auch versucht, den Schmerz zu verdrängen, das Verlangen zu unterdrücken. So wenig Kann er sich doch freimachen von der ewigen Knechtschaft Seiner Gefühle. Denn solange der Sturm in ihm tobt, kann er er Keinen Frieden finden. Nicht in Leben, Nicht in Tod. Und so wird er Tag Für tag allen tun, was nötig ist. Der Schmerz sein Schiff, das Verlangen sein Kompass. Wozu der Mensch doch fähig ist.

Adam, Dark

Babylon Berlin

Babylon Berlin je kriminální seriál v noir stylu odehrávající se ve 20. letech 20. století v Berlíně. Jedná se o nejdražší německý seriál kdy natočený a jeho kvalita detailů a výprava jsou skutečně geniální.

Hlavní postavou je mladý komisař Gereon Rath, který byl přeřazen z Kolína nad Rýnem do Berlína a který se musí stále vypořádávat s svou minulostí a traumaty způsobené během 1. světové války. Zajímavě působí také politické prostředí, se kterým musí Rath při řešení případů neustále bojovat.

Do příběhu seriálu se podařilo přidat několik vedlejších dějových linií hlavních postav, které ale souvisejí s tou hlavní, takže se zde nenajdou úplně hluchá místa. Výprava seriálu diváka naprosto vtáhne do divokých let poválečného Berlína a jeho nočního života.

The Billion Dollar Code

Televizní minisérie The Billion Dollar Code je založena na příběhu jedné německé IT společnosti, která jako první přišla někdy v polovině 90. let 20. století s technologií Terra Vision, kterou většina z nás zná jako Google Earth. A to je, o co v celém příběhu běží – spor mezi malou společností Terra Vision a Googlem o patentech na technologii, který nakonec došel až před americké soudy.

Celý příběh začíná po pádu berlínské zdi. Berlín rozkvétá coby město kultury, nočních klubů i centra IT technlogií. Právě v tomto prostředí se potkávají dva kamarádi: vizionář Carsten a programátro Juri, kteří přijdou ideou Terra Vision, který připravují na výstavu v Kyoto pro Deutsche Telekom. Tato technologie se stane celosvětovým hitem.

Jediným problémem technologie bylo to, že se ní přišli její tvůrci příliš brzy. Díky nedostatečnému rozšíření internetu nešlo Terra Vision dostat více mezi lidi. Až pak Google přišel s Google Earth, která byla technologicky stejná jako Terra Vision. Vzniklo tedy podezření, že technologie Terra Vision byla Googlem okopírovaná – a to vše na základě osobní zrady.

Příběh je rovněž silný v tom, že poukazuje na až neetické chování společnosti Google vůči malým firmám, od kterých získávala technologie, aniž by jim musela něco platit. Soudní spory s Google by tyto malé firmy totiž absolutně zruinovaly, a tak Google šetřil miliony dolarů. A právě v tom je příběh Terra Vision jiný – po letech tato malá firma rozhodla vysoudit na Googlu stovky milionů dolarů za ukradení jejich technologie.

Zatím bez komentářů

Vložte komentář!

Zatím nebyl vložen žádný komentář

You can be the one to start a conversation.

Vaše data jsou v bezpečí!Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Ani ostatní data nebudou sdílena s 3. osobami.