Alligatoah

Alligatoah

Alligatoah

od 18. 4. 2021 0 komentářů

Alligatoah vlastním jménem Lukas Strobel(1989) je německý rapper, zpěvák, DJ a producent. Alligatoah je hudební skupina, kterou tvoří fiktivní postavy rapper Kaliba 69 a DJ Deagle, které zosobňuje právě Strobel. Sám Strobel dle svých slov stvořil obě postavy, aby na hudbu nebyl sám.

Jeho písně jsou typicky kombinací rapu a zpěvu a Alligatoah ve svých písních často sáhne po kytaře. Ve svých skladbách se také odkazuje na motivy díla Mechanický pomeranč od anglického spisovatele Stanleyho Kubricka.

Alligatoah své první album ATTNTAAT vydal v roce 2006, ve stejném roce vydal také mixtape Schlaftabletten, Rotwein Teil I, v roce 2007 další část mixtapu Schlaftabletten, Rotwein Teil II. V roce 2008 podepsal smlouvu s  labelem rappers.in. Ve stejném roce vydal album In Gottes Namen.

Po ukončení studia na střední škole se Alligatoah stěhuje z rodného Neuenwalde do Berlína. V hlavním městě studoval grafiku, ale jeho velkým snem bylo stát se režisérem. Úspěch ale slaví v hudbě, k propagaci využívá sociální sítě a Youtube. Svou lásku k filmu uplatňuje ve svých videoklipech, které sám režíruje.

V roce 2011 vydává třetí pokračování svého mixtape Schlaftabletten, Rotwein Teil III. Své v pořadí třetí album Triebwerke vydává až po 5 letech v roce 2013. Toto album se dostalo na první příčku německých žebříčků. Z této desky pochází dnes ikonický singl Willst Du, který úspěšně zremixoval známý německý DJ Robin Schulz.

Alligatoah – Willst Du

V roce 2015 spatřilo světlo světa jeho v pořadí čtvrté album Musik ist keine Lösung, kterého se prodalo více než 100 tisíc kusů a obdrželo také zlatou desku. V roce 2018 vydává Rotwein, Schlaftabletten Teil V – nyní však již jako album.

Proč Rotwein, Schlaftabletten Teil V nevychází jako mixtape, ale nyní jako album vysvětluje tak, že jeho alba se vždy dotýkají určitého tématu, zatímco mixtape je soubor písní napříč tématy. Například album Triebwerke se točilo kolem lásky a vztahů. Deska Musik ist keine Lösung zase sociálních a společenských témat. Na deskách ATTNTAAT a In Gottes Namen se jeho texty točí kolem terorismu a náboženského fanatismu.

Diskografie:
ATTNTAAT – 2006
In Gottes Namen – 2008
Triebwerke – 2013
Musik ist keine Lösung – 2015
Schlaftabletten, Rotwein V – 2018

Doporučuji

Alligatoah – Du bist schön
Alligatoah x Sido – Monet

Zdroje:
https://www.chartsurfer.de/artist/alligatoah/biography-ufhnn.html
https://nordkind.blog/menschen/alligatoah-mann-der-tausend-gesichter

Podobné články:

Ostatní články ze stejné kategorie

Zatím bez komentářů

Vložte komentář!

Zatím nebyl vložen žádný komentář

You can be the one to start a conversation.

Vaše data jsou v bezpečí!Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Ani ostatní data nebudou sdílena s 3. osobami.