Cro – Mann mit der Maske

Cro – Mann mit der Maske

Cro – Mann mit der Maske

by 2. 4. 2021 0 comments

Německý rapper Cro patří od roku 2011 mezi nejvýznamnější postavy německé rapové scény. Jeho charakteristickým znakem je jeho maska pandy, bez masky Cro na veřejnosti neuvidíte. Díky tomu si vysloužil přezdívku Mann mit der Maske.

Vlastním jménem Carlo Waibel, narodil se 31.1.1990 a pochází ze spolkové země Baden-Württemberg. Jeho pseudonym Cro je zkratkou jeho jména Carlo. Kromě hudby se věnuje návrhářství – měl svou módní značku VIOVIO. Od roku 2016 ale žádná nová kolekce nevyšla a budoucnost značky je nejistá, nebo spíše žádná.

Ve svých 16 letech začínal pod pseudonymem Lyr1c. V roce 2009 vydává svůj první mixtape Trash, který dva roky poté následuje mixtape Meine Musik.

Raop – styl hudby

Svůj styl hudby nazývá Cro jako Raop – tedy jakési spojení rapu a popu. Rap + Pop = Raop. I jeho debutové album nese toto jméno. Jeho písničky se vyznačují typicky zpívaným refrénem a rapovaným zbytkem písně.

Písnička Easy

První velký úspěch slaví Cro se svou písní Easy z roku 2011, která jej katapultovala na přední příčky hitparád. Písnička je také součástí debutového alba Raop.

Jeho debutové album Raop (2012) se stává hitem. Kromě alba Raop vydal Cro ještě alba Melodie (2014) a tru. (2017). Cro ohlásil, že v roce 2021 plánuje vydat dvojalbum „trip“.

Doporučuji

Album Raop

Jeho debutové album je dokonalé a doporučuji ho celé. Pokud bych měl z tohoto alba vypíchnout některé písně, byly by to Du, Einmal um die Welt a Genau So.

Písnička Einmal um die Welt mě kdysi totálně bavila. Dodnes ve mně vzbuzuje mládí, bezstarostnost a cestování. Text jsem se kdysi snažil učit nazpaměť a dodnes ještě něco dám. Tempo písničky je rychlé, proto doporučuji najít si text.

Traum

Píseň Traum má opravdu skvělou melodii, dobrý text a vtipný videoklip. Jedna z mých nejoblíbenějších písniček vůbec. V tématu písničky se navíc najde každý – je o zamilovanosti a nejistotě, kterou nejen v ranné fázi zamilovanosti zažíváme.

Bad Chick

Spotify playlist

Cro samozřejmě nechybí na playlistu Němcké gramatiky na spotify. Poslechněte si výběr německých písniček na Spotify.

Zdroj hlavního obrázku – dw.com

Related Hudba Articles

Similar Posts From Hudba Category

No Comments so far

Jump into a conversation

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Your data will be safe!Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.