O mně & kontakt

Ahoj, zdravím vás na stránkách Německá gramatika. Jmenuju se Ondra a baví mě němčina. Tuto stránku jsem založil, abych se doučoval, co jsem ve škole zanedbal. Při té příležitosti mé nově nabyté znalosti prezentuji zde. Nejsem žádný učitel, ale texty sem píšu při svém nejlepším vědomí a svědomí.

A proč jsem také založil tuto stránku?

Pracuji v německé firmě už více než 10 a byla to právě znalost němčiny, která mi otevřela dveře k tehdy královsky placené brigádě a nyní k zaměstnání, díky němuž jsem strávil i rok v Maďarsku. Česká republika má velmi úzké obchodní vztahy s německy mluvícími zeměmi a přijde mi škoda, že němčina (co jsem tak slyšel) v Česku upadá. Přitom mně přijde mnohem jednodušší než angličtina, které vládnu také na úrovni C1.

Učení gramatiky mě vlastně ani moc nebaví. Díky němčině se rád dozvím o tom, jak se v Německu žije nebo jaká společenská témata jsou právě předmětem diskuzí. Pohled na témata z jiné strany mi zase pomáhá dívat se na situaci v Česku také z jiné perspektivy. Aneb jak zní staré známé klišé: „Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem“.

Kontakt

A pokud byste narazili na nějakou nepřesnost nebo byste měli připomínku či kritiku, určitě mi můžete napsat na ondrej@nemeckagramatika.cz.

Přejít nahoru